10 Mart 2015 Salı

DOĞUM GÜNÜSon yazımdan bu yana, bir yaşıma daha girip öyle geldim.
Benim için bir okadar özel olan 6 Mart  gününden, iz bırakan  güzel duyguları burada ifade etmek hoş olur diye düşündüm, ne de olsa bu blogum varken geçirdiğim ikinci doğum günü.
Burası benim için önemli ve farklı, çok fazla bir düzen yakalayamasamda.
 Tanıyan bilir, herşeyi yazabilme, bir kyağıt parçasıda olmak üzere saklayabilmek, bir kareyi kaydedebilme huyumu, bir olasılık olsa hayatın hiçbir anını kaçırmak istemeyeceğimi ve blog benim 4-5 günlüğümün arasında bir tanesi. Herşeyi yazabiliriz demiş şairin biri belki ama dönüp okumaya vaktimiz olmayacakmış.Geçen sene ki doğum günü başlığımda, çocukluk fotoğraflarımı paylaşırken, aynı zamanda o günlere duyduğum özlemimide anlatmış olduğumu düşünüyorum, zaten hayatın kendisi 6 yaşına kadardır derler, gerisi ona dönme çabası.Bu yüzden ne kadar uğraşırsakta, didinsekte bugün dünden daha saf olmayacak, bu yazı geçen seneden daha güzel olma ihtimalinin olmadığı gibi. Bu  doğum günü başlığımda, geride bıraktığım bir yıl içindeki önemli gelişmeleri paylaşmanın yanı sıra, iç dünyama yoğunlaştığım bir yazı olmasını istedim.
18.yaşımdan “Biraz huzur biraz da mutluluk” dilemiştim.Mutlu geçireceğim yıllardan çok umutlu yıllar yaşamayı düşledim daha fazla.Bir sene içinde sadece ilk yarı yılımı yaşamış farz ediyorum aslında.  
Bir kaç önemli gelişmede aynen şöyleydi:liseyi bitirdim Allahın izniyle,ardımda çok sevdiğim güzel dostlar bıraktım, yerini asla tutamayacakları yeni dostlar bulmuş gibi oldum,yanlış bir meslek seçimi yaptım,tatiller geldi geçti,güldüm,ağladım,hasta oldum iyileştim...
Sevdiğim insanların mutluluk sebebi olmak bir hayat felsefesi oldu benim için ömrümce, bu sebepten kendimi asla düşünmem. 
Genç olmak mutlu etmiyor açıkçası beni, yaşıtlarım gibi heveslerim yok. Çocukluğumdan beri ya yaşımdan çok daha küçüklerle anlaştım, ya da anneanne babannemlerin akrabaları olan daha yetişkinlerle,çok dostum yoktu.
Heyecanı hiç kaldıramadım oldum olası, yeter ki sessizlik olsun, huzurlu olan bir ortam isterdim.
Her sene olduğu gibide doğum günü kutlama faslı, bir mekanda olsun, bir yerde kutlamak aklımın ucundan geçmedi, kendi çatımın altında olmak en büyük sıcaklık en büyük huzurdur.
 Gerçekten beni tanıyan insanların yanında olmalıydım.Yeni kararlar aldım her insan gibi.
Aklıma geleni yapacağım artık dedim,  hatta yapacağım demekte yasak olmalıydı  yaptım demeliydim.Daha az ağlamalıydım.Bir şey yıkılıyorsa toparlamalıydım ,mesela hayat mücadelesi artıyor sorumluluklar ve bu öyle bir şey ki, aynı evin içinde yaşayan insanları bile yabancılaştırıyor, vakit ayıramamak , farkında olmuyoruz.Doğum günü gecesi aklıma doğan ilk fikir bu olmuştu, 2014 yılında en çok sevdiğim bir filmi açıp bütün aileyi bir araya toplamıştım gece yarısı, dağınık olmamalıydık.
Okumaktan, yazmaktan, film izlemekten asla vazgeçmemeliydim .
Sonra özlediğim dedemli yıllar, gözlerimin önünde yıkılan çocukluk sokakları, bu yüzden ülkemden nefret ettiğim hiç birşeyi geri getiremezdim biliyordum,ancak dua edebilir eski dostlarımı tekrar arayabilirdim yinede.
 Dedemin mezarını ziyaret etmek...Halsiz düşme pahasına, arkadaşlarımı arayıpta bulamasam da çaba sarfedeceğime söz verdim.Belki de kendimde kaybettiğim cesareti bulmalıydım, yeni yaşımda.
Bulmak içinde Kaybolmalı.Benim için önemli olan çok değerli insanlar yer aldı doğum günümde.Pastam umut dolusu koktu.Manevi sihirli anlamların yer alması, beni her sefer ki gibi ağlattı küçük bir çocuğun öpücüğü mesela ve ya sarılışı...
Kendime doğum günü hediyeside hazırladım ve bu çok hoş bir şeydi, her günümü  yazdığım 2013 senesinin sonlarında başladığım, 18.yaşımdan bu yana ki iki günlüğümü kendime hediye ettim, aklımdan iyi kötü hiç birşey silinmeyecekti o defterler sayesinde.
Ayrıca buradan benim yanımda kalben olan çok insan oldu :Ceren ablam,Pozitif Manyak,Deeptone,Kreatif Başkan,Helene,gizemlikimlik...Sizleri hepinizi çok seviyorum .
Bu yıl ki pasta mum üflemesinde dilediğim tek kelime “ Kaybolmak” geçti içimden.
Keşke dedim ki insanın geride bırakabileceği bir şey olmasa, doğduğu evi yanında taşısa, sevdiklerini bu kaostan kurtarabilse.Bir an rahmetli Kemal Sunalın oynadığı Gülen Adam filmi geldi aklıma,evini oradan oraya taşıyor,en olmadık acılara bile gülüyor, öyle olmayı çok isterdim, dayanılmaz oldukça hayat, kaçar, kaçar üzerimize gelmesine izin vermezdik zabıta düyanın :)Her şeyi dalgaya vurmak, üzülünce ağrılar girene dek gülmek .Yaşama çabası göstermek bu şekilde, hiç birşey umrumda değilmiş gibi gözükürken.
İşte ben 6 Mart akşamı değil karnım, kalbimde sancı hissedecek kadar güldüm.
Susunca herkes hadi boşuna gülün dedim, siz benim bu sözüme gülerken, ben gerçekten bir sebep yokken güleceğim ,saçma sapan kelimeler çıkacak ağzımdan, siz beni yine seveceksiniz  bu yüzden yanımdasınız-diyerek mutlu oldum kendimle yanımdaki insanlarla.
Böyle işte, sevdikçe kalmak bir zorunluluk olur, olduğun yerde çivi çakmış gibi kalmak ama ben sevdiklerimi hep uzağımdaymış gibi sevmeyi tercih ediyorum, bu  her şeye rağmen yine de daha güzel onlara her bakışımda yıllar sonra görüyormuş gibi özlemek.
Hiç gitmeyecek gibi seversek, taparız ve yıpratırız ozaman birbirimizi.
Ve ben sevdiklerimi hep çok özlüyorum, uzağımdaymış gibi ama yakınımdayken hasret çekiyor ve tamda bu yüzden yaşıyorum diyebiliyorum.

Daha yaşıma karar    veremedim, çünkü insan hissettiği yaştan büyük değil asla 9 mu 19 mu onu artık siz karar verin :)
125 yorum:

 1. sen ne kadar da güzelsin.
  okuduklarımın bana hissettirdiklerini nasıl anlatacağım,acaba gerektiği kadar anlamı bulabilecek mi kelimelerim diye endişe ediyorum inan!
  sanki benim gibi 49 yılı devirmiş,biçok şeyi yaşamış,yalamış yutmuş,dünyanın manasını çözmüş gibisin,benden öndesin kesin!
  ama fiziksel olarak da çok güzelsin:))
  nice yıllara,istediğin gibi bir ömür yaşa inşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estağfurullah bunlar nasıl kelimeler böyle...
   Bu durumda gönlümü saygı duruşuna davet ediyorum...Yeni yaşlar insana güzellik katar ve inan ki benim görünüşüm senin güzelliğinin yanında eksik gibi oturmamış oysa sen en güzel yaşında şarap gibi annemede hep böyle derim.Güzel insan dileklerinin bukadarıyla bitmediğini biliyorum bazen kelimeler yetmez kalbinin içindekileri tamamen ifadetmeye ama ben seni biliyorum cennet kalbine hep böyle sahip çık.Öpüyorum seni güzel abla :))

   Sil
 2. Ayyyii ! Canım yaaa! çok duygulandım :)Yutkundum ve de sustum.Söyleyeceklerim senin bildiklerinin bir kaç katı...nice yaşlara yeniden tüm sevdiklerinle ve sevenlerinle birlikte .:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama susmak binlerce kelimeden daha önemli öyle dimi gül bahçem...
   Senin duygularının karşısında bende en çok seninle karşılıklı duyganmayı sevinmeyi bazende böyle susmayı seviyorum.Evet nice yaşlarıma ama seninde yanımda kalben olacağın yaşlara inşallah iyi ki varsın :))

   Sil
 3. Doğum günün kutlu olsun güzel insan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim düşünceli peri :))

   Sil
 4. Bazen 9, bazen 19. Duruma göre değiştirdiğini düşünüyorum. Buna sen karar vereceksin. Hep diyorum, kendini tanımak ne zor şey. Yaşına sen karar verebilirsin umarım, kim olduğuna, nereye ait olduğuna vs. Ben dün bunu yazdım, bir yere ait olamamak çok üzücü. Deep de göçebe de yaşanılır dedi. İşte Deep ile sen aynı kafa yapısına sahipsiniz ki sen de Kemal Sunal'ın adeta sırtında taşıdığı evden bahsetmiş, öyle olabilmek istemişsin. Yani çok taşınmak, bir yere ait olamayacağın anlamına gelmesin istiyorsun. Evet gideyim ama kaplumbağa gibi, sırtımda evim. seni anlıyorum ama hep kaybetmekten korkarak da, hep gülerek de ama hep ağlayarak da yaşayamayacağımızı düşünüyorum. Gülen adam bebeği doğduğunda ağlamıştı, ne kadar güzel bir sahneydi, Kemal Sunal'ın en yakışıklı olduğu zamanlarda çekilmiş :) içimi ısıttı o filmi hatırlamak, sayende.

  Benim de adım var ya orada, ne desem bilemedim ki. Çok da isim saymamışsın. ve buna rağmen var. ! Teşekkür ederim.Ama bil ki. ben de bu blogger bana kimleri kazandırdı diye isim saysam, Yüsra ismini yazacağımdır, mutlaka. Yani ben de seni seviyorum. Tekrar iyi ki doğmuşsun. Bence mutluluğa, neşeye çok açık bir hayatın var. Yani duygusal hallerini biliyorum, tamamen neşelisin demiyorum artık, hep gülemezdik zaten :) biliyorum, bunları konuşmuştuk ama yine de. yine de güzel şeylere sahipsin işte. birçoklarımızdan daha şanslısın bence. hep daha iyisini elde edersin inşallah.

  Ayrıca, o kadar güzel yazmışsın ki. Git gide çok daha iyi ifade edebiliyorsun kendini. Biliyorsun, bu önemli. küçükken de annen tarafından anlaşılmadığında, daha doğrusu yanlış anlaşıldığında ağlamıştın. Yani bu senin için hep önemli olmuştu. Yani, blog seni biraz da bu nedenle mutlu ediyor besbelli :) iyi ki burdasın <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bahanesi yok insanın yüreğinde taşır hep bir kış korkusu -demiş başka bir şair daha :)
   Bak bende bir değişiklik yapıp sana email yerine buradan yazayım.
   Göçebe yaşanılır evet, Deep her zaman ki gibi hakl,ı böyleykende ait olamama hissi var.
   Bu bende ki ama kendime ait olamama hissi, galiba bir yerde kendimi bulma çabası .
   Hakketmemenin vijdanı, bak işte demişsin ya önün hayatın, mutlu yaşamak için çok açık.
   Beni gelecek korkutuyor, bunu evet dediğin gibi konuştuk, yarının korkusu bugünede sıçrıyor bukadar tetikteyim çünkü zor dostluklar edindim, dedim ya onları bile kaybettim hepsinin evi yıkıldı taşındılar filan, hayat mücadelesi ben kaldım. aneannemin evinde büyüdüm annem babam çok gençti o sokaklardaki değişiklikler bir ailenin yıkılışı gibiydi.Kendi evime bu yüzden bukadar titizim yani bir gün o eski duvarlara dokunamamak korku filmi gibi.Doslarımın gitmesi bana özlemeyi kaybetmeyi öğrett,i sonra hemen ardından dedem öldü o seneler ozamandan sonra gerçek evime döndüm ben annem babamla beraber büyüdük :)
   Babam benim ruhumla yaşadıi oradan oraya gitmek istermişim sabah kahvaltımı bir bahçede öğlen yemeğini hayvanları izleyerek, akşam şehir çarşısına inmek başka bir şehire gitmek uzun zaman alışamamışım kendi evime.Ozamandan beri öyle.Sonra bizde taşındık hala eski evimize gidip o günleri eve sinen toz kokusunu içime çekerek hissederim ama dostlarımın evi kalmadı benim oradaki anılarımda anı benim için herşeyden önemli.
   Dünyanın onca derdi varken ben nelerle uğraşıyorum diyebilirsin ama bana göre insanların hepsi içten hastalıklı ve es geçiyorlar kendimizi iyleştirsek kötü birşey olmayacak ben bunu önlemeye çalışıyorum bir arada tutmak dağılmamak.Böyle düşünürkende çok zayıf bir insan olduğum aklıma geliyor ezilirim ben diyorum ya başa çıkamazsam üzülürsem üzülende olacak ben kimsenin mutsuzluk sebebi olamam okulumda herşeyimde mutsuz etmemek için.
   Hani ama içimde kalmıyor hep ifade edip çözüm bulmak istiyorum kaçmayı değil iyi değilken mutlu olmanın kafası niye yüzleşmeli.İşte ama ya ifade edemezsem ya üzdüğümle kalırsam ölürüm diyorum.Bir hayatımız var neye koşuyoruz bir soluklanmak kendiyle baş başa kalmalı insan araya hayat girmeden.Koşmamalı bukadar çok hafiflemiyecek çünkü hayat.
   Öyle bir şey ki mesela dünya kadar dersin var ve senin film izleyesin var bırak dersi izle filmini bazen iç sesini duymalı.Dünyada öyle gitmeyeceğim işe bugün işten mi atılacaksın evet bu devirde iş bulmak kolay değil ama bukadar vakitsizlik bir daha bulamayacağın bir hayatıda kaybettiriyor... Bir dursak.

   Senin ismin tabiki olacak buna niye şaşırıyorsun ki yoksa senin benim için nekadar değerli olduğunu ifade edemiyor muyum :)))
   Kendimi umarım bir gün tam ifade edebilirim kendimi anlatmak için değil insanı yoran bu duygulara açıklık verebilmek için.Neşeli değilim neşeli olmak istiyorum bu yüzden sana ben hayatı filan çözmedim derdim düğümlüyüm :)
   Evet blog çok önemli içimdeki ses sanki bana cevap veriyormuş gibi birşey burada ki yorumlar mutlu ediyor insani.İyi varsın tekrar tatlım bir yerde seni bulacağım biliyorsun unutma sözünü o güne kadar başımdan hiç eksik olma :)

   Sil
 5. Nice mutlu yaşların olsun :)
  Dilediğin herşey gerçek olur inşallah...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amiinn çok teşekkür ederimm güzel dilekleriniz için :)))

   Sil
 6. Great blog♥

  How about follow each other?
  I follow your blog. Waiting for you♥
  My Blog: http://juliemcqueen.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hi you welcome :)
   I'm following you too. Bye with love. :)

   Sil
 7. Yanıtlar
  1. sen mi ben mi șirin karıştırıyon be çudutu :)

   Sil
 8. Çooook tatlı bir insansın hep 9 olsun için , yaşın 99 olsa da :) o kadar iyisin ki hep karşına iyilikler ve güzellikler çıksın. daha da güçlü olmanı, gözyaşlarını daha az akıtmanı ve hep gülücükler saçmanı temenni ederim canım. Musmutlu ol, yüreği ve kalemi güzel insan.
  Ya bu arada çok güzelsin maşallah ^-^
  yüzün resmen içindeki naifliği ve güzelliği yansıtıyor, ışıl ışıl vuuu Allah nazarlardan saklasın seni<3<3<3<3
  tatlı yüsracım <3<3<3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başkancım birtanem arkadaşımda 91 demişti hiihhihi sorun sizde değil ben de valla :)))
   Yüreğin temiz canıım Allah hepimize güzel insanlar çıkarsın karşımıza senin gibi insanlar.Mutlu olalım inşallah hep sevdiklerimizle gülelim :)
   Inaanın içindeki güzellik dışında yansıyorsa semde melek yüzlü olmalısın ozaman buldum dimi :)
   En içten öpüyorum seni tatlım :)

   Sil
 9. şu fotodaki kız arnavut türkü de mi yaaaaa ben onu tanıyom elveda rumeli dizisindeydi yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kim ki Zarife mi Vahide mi Hatice mi kim bu acaba :)

   Sil
  2. adı esra göbek adı yüsra soyadı reçelli:)

   Sil
  3. Bak sen şuna reçelde ne ya şokellanın yanında birde bunun konuşan şokellasını icad etmişler yaa sen bilmiyon evet evet ben Esra işte buda Deep icadı :))

   Sil
 10. Caniim youtubelar ici cok tesekkurler. Deepin blogunu daha faxla mesgul etmeyeyim :) ben arabesk haric her tur dinlerim. Sizin oralarin ozel folk muziklerini de merak ederim .guncelleri de.:). Ay komple merak ettim ^-^ yeni muziklerle tanistir bizi yusraaaam ♥♥♥♥♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herşeyin başı Sade ve Derin en güzel konular oradan açılıyor işte Deepin iyi kalpliliğinden filan kaynaklanıyor sağolsun Deepte kızmıyor :)
   Farklı kültürlerin buluşması çok eğlenceli ya merak edip sevmen çok sevindirdi beni birtanem kabul edilmek hoş karşılanmak mutluluk verici :)
   Şu aralar bir kaç sınavım var ama döner dönmez bu yorumuna yine yanıt yazar söylerim sevdiklerimi.
   Dün bir uykuya dalmadan düşündüm sanatçıları işte onların şarkılarını paylaşırım eski yeni :) Çok öptüm seni canım benim kısa sürede görüşmek üzere ❤❤❤

   Sil
  2. :) deep ne kadar sevinecek bu sözlerine ;)
   Tamam tatlım önce dersler tabisi, sana başarılar diliyorum ve kocaman öpüyorum ❤❤❤

   Sil
  3. Sevimli çudutu o işte ama dimi :)
   Sende birtaneciksin işte ❤❤
   Güzel dileklerin adına kocaman öpüyorum bende seni canım ❤❤ :))

   Sil
  4. Başkanım birtaneciğim bana kırılmakta kat mı kat haklısın birtaneciğim anca bitti görüşmeler sınavlar filan :( Bak sevip sevdiğim bütün şarkıları yazcam şimdi böylelikle dilerim gönlünü alırım ah ben hep çok geç kalıyorum böyle şeylere yaa ama bak sayende liseye döndüm ruhen sana yazıcam derken hepsini teker teker dinledim ve Alban hep en favorim aşka insana dünyaya en güzel hitap eden sanatcılardan yenilerden en destek verdiklerimden onun hemen hemen bütün şarkıları güzel önce onun bir gönderiyim istediğini dinlersin sonra Elvananında bir sürü var haydı iyi dinlemeler umarım seversin tatlım :))

   Alban-Je ti-Sensin
   https://www.youtube.com/watch?v=9tm3hYJDrB0

   Alban-Mirsevjen ne shpirtin tim-Kalbime hoş geldin
   https://www.youtube.com/watch?v=gUCEt3gdsT4&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf&index=9

   Alban-Mrekullia 8-Sekizinci dünya harikası
   https://www.youtube.com/watch?v=mqVP6qkZxz8

   Alban-Me prit atje-Orada Bekle beni https://www.youtube.com/watch?v=0bw2C4vM_PM&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf&index=8

   Alban Skenderaj-Urat e jetes-Hayat Köprüleri -https://www.youtube.com/watch?v=U6BzRYVD-a8

   Alban-Capital T-Nje enderr –Bir rüya https://www.youtube.com/watch?v=LYssLN7UUtc&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf

   Alban-Refuzoj-Reddetmek https://www.youtube.com/watch?v=oZYMpCE8b1U&index=3&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf

   Alban-Si me pare-Daha önce ki gibi https://www.youtube.com/watch?v=kmpc_m4BB6w&index=5&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf

   Alban-Nje here ne jete-Bir kez olsun hayatta
   https://www.youtube.com/watch?v=_MmlJn0591A&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf&index=7


   Alban-Ende ka shprese-Hala umut var
   https://www.youtube.com/watch?v=D_TzHvIkPrg&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf&index=11

   Sil
  5. Alban-Nese thua po-Eğer ki evet dersen
   https://www.youtube.com/watch?v=Z5S8__Nw2Oc

   Alban-Eklips
   https://www.youtube.com/watch?v=tptfWhk0HnQ&index=12&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf

   Alban-Thirje e deshperuar-Melankolik çağırı
   https://www.youtube.com/watch?v=XII4Uu68L7Y&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf&index=15

   Alban-Kur fjalet mungojne-Sözler eksik kalınca
   https://www.youtube.com/watch?v=MyAI6t2oKjk&index=16&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf


   Alban-ike me eren-Rüzgarla gitti
   https://www.youtube.com/watch?v=NRGJee6zejQ&index=19&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf

   Alban-Bukuri e frikshme-Korkutucu bir güzellik
   https://www.youtube.com/watch?v=lBb-K5-5K2I&index=22&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf

   Alban-Miriam-Let me die with you-Le te vdes me ty-Seninle ölmek istiyorum
   https://www.youtube.com/watch?v=8-dIfFoY6PM&index=26&list=PLhFRnKdl7CDGWjRSOb6nq1g5D0TlrP-Nf

   Alban-Vetem ty-Sadece seninle
   https://www.youtube.com/watch?v=mVbfIl56C5Y

   Sil
  6. Elvana Gjata- Me ty-Seninle
   https://www.youtube.com/watch?v=X88EiDrHX6s

   Elvana-Afer dhe Larg-Uzakta ve Yakında
   https://www.youtube.com/watch?v=0KeFMMOu9kQ

   Elvana-Ti je-Sensin
   https://www.youtube.com/watch?v=ESgXtncN0NA

   ELvana-Nuk jane me-Artık değiller
   https://www.youtube.com/watch?v=yO_cvwHso54

   Elvana-Beso- İnan
   https://www.youtube.com/watch?v=esazsIb1mmc

   Elvana-Ku jeton dashuria –Aşk dediğin nerede yaşıyor
   https://www.youtube.com/watch?v=x9PrZiSoGls

   Elvana-Gjaku im-Kendi kanım
   https://www.youtube.com/watch?v=wbEsrKuTt8M

   Elvana-Anonim
   https://www.youtube.com/watch?v=9j36akRJlRA

   Elvana-Bugünün Sabahı
   https://www.youtube.com/watch?v=O3yQCGFxx3U

   Elvana-As ti-Hayır sende
   https://www.youtube.com/watch?v=Z77k4Fbxaw8

   Elvana-Si une-Benim gibi
   https://www.youtube.com/watch?v=jeETTVXySrQ

   Elvana-Pak nga pak- Biraz Biraz
   https://www.youtube.com/watch?v=QGNnax97hGI


   Elvana hep balad şarkılar söylesin ömür boyu dinlerim bak öyle çok hareketli şarkılarıda var ama onları yazmadım pek sevmiyorum ben onları bu yüzden Elvanadan şarkılar daha az Albana göre.Bu son 5 şarkısı birtane :)

   Sil
  7. Bu listedekilerin çoğu anne babamın gençliklerinde ünlü olan şarkılar buradan bir 2-3 tanesi 2000 yılların sadece onlarda daha fazla klarnet filan havası var diye sonlara doğru bir kaç şarkı .Diğerleri daha fazla 90 ların
   Bu şarkılardandan daha eski yoktur bende :) Çünkü has arnavut müziğinde bazı entstrümanlar var ki kafa yorucu benim müzik anlayışımda hiç öyle yoktur rahatlatmalı sessiz sakin dokunmayın bana hihi :)) Çifteli mesela o enstrümanlardan biri birde o eski dedemin vakti şarkılarında daha fazla işte yiğitlere filan söylenirmiş şarkılar savaşlara filan gidenlere işte "Çohu Rexho" mesela o şarkılarda biri yani onları hiç söz konusu etmedim bu listede çünkü bir tek onları dinlemiyorum :d
   Serenat Korçare aratırsan youtupta onlar işte Korça türkçeden Görice şehrine has sevgiliye ithaf edilen Serenadlar vardır onlar birtanedir :)

   Agron Berisha-Vetem 5 minuta-Sadece 5 dakika
   https://www.youtube.com/watch?v=uZjuf2uuWx0

   Adrian Rusta-Jam aj lyps aj mbret-O fakirde benim o zenginde
   https://www.youtube.com/watch?v=BhYyaAL-934

   Minatori-Engjell-Melek
   https://www.youtube.com/watch?v=4gV-vArsCsI

   Minatori-Molla me sherbet-Şerbetli Elma
   https://www.youtube.com/watch?v=y6VBqwWS-bk

   Minatori-A thua enderr ishe ti-Rüya mıydın sen
   https://www.youtube.com/watch?v=5HnjfRdgHNA

   Fisniket-Shiu-Yağmur
   https://www.youtube.com/watch?v=c_CzmobLm9k

   Fisniket –Ujku plak –Yaşlı kurt
   https://www.youtube.com/watch?v=xk8udQCaAJI

   İlir Shaqiri-Dridhe Shkup e Shkoder-Üsküp ve İşkodra güzeli
   https://www.youtube.com/watch?v=WTClzactqZI

   İlir-E bukur si dikur-Bir zamanlar ki gibi güzel
   https://www.youtube.com/watch?v=tsArJ6NacHo

   İlir-Zinxhir I dashurise-Sevgi zinciri
   https://www.youtube.com/watch?v=uRmW7p4mm9U

   Shyhrete Behlull-Shtepi e vjeter-Eski ev
   https://www.youtube.com/watch?v=Mr4PtcUMm0w

   Ramadan Krasniqi-Mos me kerko-Arama
   https://www.youtube.com/watch?v=F6BZwdifH1U

   Ramadan-Me shtate dry-7 kilit
   https://www.youtube.com/watch?v=zPd4QXwudmc

   Corona-Ne bankat shkollore moj mike-Okul sıralarında sevdiğim kız
   https://www.youtube.com/watch?v=Ta_uq66K9Po

   Sinan Vllasaliu-Mos ja falni-Affetmeyeceksin
   https://www.youtube.com/watch?v=Ret5-06feME

   Sinan-Nora –Pa fat-Şanssız
   https://www.youtube.com/watch?v=FC83tzYlOL4

   Sinan-Gili-Prap se prap-Yinede
   https://www.youtube.com/watch?v=78akQs6lgdY

   Sinan-Pellumb I bardhe-Beyaz Martı
   https://www.youtube.com/watch?v=I5ZqnaKxEyE

   Sinan –Maturante-Lise mezunu
   https://www.youtube.com/watch?v=9HNheXunEQk

   Ahmet Azizi-Arjeta-Aryeta
   https://www.youtube.com/watch?v=EXpAVYLlk9Q

   Ahmet-Maturantet-Lise mezunu
   https://www.youtube.com/watch?v=5pMRxBNvTXc

   Saranda İmeri-Bukuroshja e Gostivarit-Gostivar Güzeli ( Şarkının orijinali Ahmet Aziziye ait )
   https://www.youtube.com/watch?v=_rOmGj97Aqk

   Naser berisha-Do te doja-İsterdim ki
   https://www.youtube.com/watch?v=RDebWx3kYCQ

   Naser-A me kujton-Hatırlar mısın
   https://www.youtube.com/watch?v=6KN0oQyJIwY

   Selami Kolonja-Ti me kerko –Sen beni ara
   https://www.youtube.com/watch?v=qQgFFDFAAAA

   Serenata Korçara-Mora gitaren o shoke-Görice Serenatları-Gitarımı aldım
   https://www.youtube.com/watch?v=6B4a886Lc7U

   Serenate Korçare-Se do ti dua-Seveceğim
   https://www.youtube.com/watch?v=qOdmD8iIuQo

   Serenata Korçare-Dashurova syte e bukur-Güzel gözlere aşık oldum
   https://www.youtube.com/watch?v=4OgZZ9f2dVw

   Serenat Korçare-Nen yjet e kesaj nate-Bu gecenin yıldızları altında
   https://www.youtube.com/watch?v=5PbVurIjQuw

   Serenat Korçare-A me mban mend gitare-Hatırlar mısın beni gitarım
   https://www.youtube.com/watch?v=JBuTMm_unqY

   Aurela Gace-Ma fal at buzeqeshjen-Gülüşünü armağan et( şarkının orijinali Nexhmie Pagarusha ya ait)
   https://www.youtube.com/watch?v=GOs1GbdqwNs

   Sil
  8. Vaaaaow Yusracim tatliiiiimmm hepsini dinleyecegim. Coook teşekkürler birtaneeeem. Yordum seni kiyamam ya ♥♥♥♥♥ öpüyorum kocamaaaan♥♥♥♥

   Sil
  9. Başkancım canım ne demek insanın zevk aldığı birşeyi yapması yorucu değil ki :) Çok severek paylaştım seninle :)
   Ayrıca bitmedi sen istediğin gibi karıştır sonra.İki grup daha var birde Elvana Alban gibi yenilerden oluşan karışık bir liste daha var.Geç oldu diye saat devam edemedim bu sabah.iki listenide bugün yazarım :)

   Sil
  10. Elita 5-Me fal-Özür dilerim
   https://www.youtube.com/watch?v=4976YEY_HQo&list=TLlnuwC6whOhM

   Elita 5-Nuk jam une diktator-Diktatör değilim ben,
   https://www.youtube.com/watch?v=i5Uy4IWs4mY&index=2&list=TLlnuwC6whOhM

   Elita 5-Faleminderit-Teşekkür ederim
   https://www.youtube.com/watch?v=J5c_2nOk4Sw&list=TLlnuwC6whOhM&index=3

   Elita-Çmendem-Deliriyor gibiyim
   https://www.youtube.com/watch?v=eHrvY080wC4&list=TLlnuwC6whOhM&index=4

   Elita-Al kapone
   https://www.youtube.com/watch?v=SmJXU8omIt4&index=5&list=TLlnuwC6whOhM

   Elita 5-E urrej shiun-Yağmurdan nefret ederim
   https://www.youtube.com/watch?v=jEMjF1y6ZXY&list=TLlnuwC6whOhM&index=8

   Elita 5-Fat ne fatkeqesi-Şans mı Şansızlık mı
   https://www.youtube.com/watch?v=dOohGsa6gqg

   Elita-Ti e vrave dashurine-Aşkı öldüren sensin
   https://www.youtube.com/watch?v=Bs5zPuTjQrw

   Elita-5-Vjedhes i enderrave-Rüyalar hırsızı
   https://www.youtube.com/watch?v=l-zsO0rutsE

   Elita-5-İluzion-İlüzyon
   https://www.youtube.com/watch?v=uwc6C3YmLQw

   Elita 5-Shiu vetem ty te lage-Yağmur bir tek senin üstüne yağsın
   https://www.youtube.com/watch?v=JGnUwSjhCOI

   Trix-Emrin tend e mban vegimi- Adını sabah güneşi taşır
   https://www.youtube.com/watch?v=KEeSqGcWR5o


   Trix-Veli Sahiti-Te kerkoj-Seni arar dururum
   https://www.youtube.com/watch?v=PTNZdvYeTq8&index=1&list=PLvq_kiWts8kRdYy1s67iQf5PxHHTV3LUP

   Trix-Zeshkanja-Esmer güzeli
   https://www.youtube.com/watch?v=VSzDTTElJfg&list=PLvq_kiWts8kRdYy1s67iQf5PxHHTV3LUP&index=9

   Trix-Pa lamtumire-Elvedasız
   https://www.youtube.com/watch?v=7SpEunlnfQc&list=PLvq_kiWts8kRdYy1s67iQf5PxHHTV3LUP&index=12

   Trix-Qaj gitara ime-Ağla gitarım
   https://www.youtube.com/watch?v=E1IhewFYuns

   Trix-U treten enderrat-Hayaller yok oldu
   https://www.youtube.com/watch?v=OAoqBCfmpyw

   Trix-Te mbulofte reja-Bulutlar kaplasın seni
   https://www.youtube.com/watch?v=3ubSyPZ2u2s

   Trix-Zana-Peri
   https://www.youtube.com/watch?v=-P2cOT_HXa4

   Trix-U ndame ne erresire-Gecenin karanlığında ayrılık
   https://www.youtube.com/watch?v=YbgC2NFWZ8o

   Trix-Jam kthyer perser-Geri döndüm
   https://www.youtube.com/watch?v=-R9RpJD44o0

   Trix-Kacurelja-Kıvırcık saçlı kız
   https://www.youtube.com/watch?v=vl0JvBThVD4

   Trix-Ndoshta jeta na bashkon-Belki hayat bir araya getirir
   https://www.youtube.com/watch?v=6ydarc7c8sg

   Burdakileri hepsinden önce dinle derim :)

   Sil
  11. ve bu soon :d biliyom bana artık şarkı demeyeceksin :p ömür boyu dinlemen için yolladım sanki şaka şaka istediğini dinle tatlım bunlarda genç sanatçılardan karışık bir liste güzel dinlemeler dinleyipte sevdiklerini bana haber verirsin artık :))

   XXL Band-Kohe e kaluar-Geçmiş Zaman
   https://www.youtube.com/watch?v=x8PAjs2_3Wo

   Alberia Hadergjonaj-Asnjehere-Asla
   https://www.youtube.com/watch?v=32FX6lprRGE

   Flori-Gena-Jo vetem fjale-Sadece söz değil
   https://www.youtube.com/watch?v=vKdDCZ5mZzc

   FLori-Kalbimle
   https://www.youtube.com/watch?v=ENTwEmmTgj8

   Mihallaq Andrea-Florian Mumajesi-Ta dish ti cpesoi kjo zemer-Kalbin hazin sonu
   https://www.youtube.com/watch?v=uuOenMYxxlM

   Flori-Evi Reci-I ngjan asaj-Ona benzer
   https://www.youtube.com/watch?v=fDWtUAZ8vyQ

   Flori-2po2-Gjıthe jeten-Hayatım Boyunca
   https://www.youtube.com/watch?v=vVFLp1aF2rw

   Argjentina Ramosaj-Flori-Ku ishte ti-Neredeydin
   https://www.youtube.com/watch?v=ZC5LZXeeRUQ

   Argjentina Ramosaj-Si shiu-Yağmur gibi
   https://www.youtube.com/watch?v=_fmYpoqNxIU

   Greta Koçi-Me fal Nene-Affet Anne
   https://www.youtube.com/watch?v=l_-V7yPIcH0

   Greta-Me sheh nga lart-Gökyüzünden izlersin
   https://www.youtube.com/watch?v=MmjVm46myqo

   Greta-Shkolla Wilson-Wilson Okulu
   https://www.youtube.com/watch?v=S6jJ8gHIKz4

   Greta-Çdo hap eshte nje peng-Her adım esir düşmektir
   https://www.youtube.com/watch?v=BEAiyBtFuj0

   Greta-Erjon Korini-Kush ka faj-Suçlusu kim
   https://www.youtube.com/watch?v=-3OcL48drNM

   Shkumbin İsmaili-Mos me akuzo-Suçlama beni
   https://www.youtube.com/watch?v=Eivt5LHlcjg

   Shkumbin –Dikur- Bir zamanlar
   https://www.youtube.com/watch?v=QILC19oTI28

   Argjentina-Shpirt I Mbytur-Boğuk Kalp
   https://www.youtube.com/watch?v=wPuvMIZQUD0

   Xhensila Myrtezaj-Me ty jam-Seninleyim
   https://www.youtube.com/watch?v=kVl5TRSlNBo

   Elhaida Dani-Sje me-Yoksun artık
   https://www.youtube.com/watch?v=PBRJeJA0LsM

   Redon Makashi-Me ler te fle-Uyumama izin ver
   https://www.youtube.com/watch?v=FxETgBSPkRE

   Pirro Çako-Rovena Dilo-Per nje çast-Bir an için
   https://www.youtube.com/watch?v=YyUnH9FV134

   Besiana-Shkodrani-Bulevardet-Bulvardlar
   https://www.youtube.com/watch?v=v7PbV3wJDNI

   Shkodran-Moshatarja-Yaşıtım
   https://www.youtube.com/watch?v=bnKVLZQ-DFg

   Eli Fara-Sonata
   https://www.youtube.com/watch?v=X8HVKDmMq5U

   Nora İstrefi-Dy shoke-İki arkadaş
   https://www.youtube.com/watch?v=X8HVKDmMq5U

   Poni-Si trendafil-Gül gibi
   https://www.youtube.com/watch?v=Ot4xHpyCWIQ

   Kaltrina Selimi-Doğum günü
   https://www.youtube.com/watch?v=_rHnJeQ8his

   Laura Nezha-Jo se di-Bilmiyorum
   https://www.youtube.com/watch?v=vwzv2MRjtFg

   Adelina Tahiri-Mos u kthe-Dönme
   https://www.youtube.com/watch?v=x5mXvV1OfY8

   Flori-Pa jete-Hayatsız
   https://www.youtube.com/watch?v=dEz2fddTfMU

   İngrit-Çiljeta-Mike dhe Rivale-Dost ve Düşman (bu çok komik :d)
   https://www.youtube.com/watch?v=iST0BU3Miuc

   Stine-Ishte ti-Sendin
   https://www.youtube.com/watch?v=6XzFIecvQ6A

   Stine-Pse-Neden
   https://www.youtube.com/watch?v=i41AQ-qwjW0

   Stine-Te dua si femije-Çocuklar gibi severim
   https://www.youtube.com/watch?v=ME921surx7E

   Stine-Besoja-İnanırdım
   https://www.youtube.com/watch?v=sioRDu2vY5Y

   NRG Band-Rina Rina
   https://www.youtube.com/watch?v=lrxZwAaFWUo

   NRG-Band-Ashtu sikur dje-Dün ki gibi
   https://www.youtube.com/watch?v=qSuogEg1zCE

   Miriam Cani-Mos me ndal-Durdurmaya çalışma Beni
   https://www.youtube.com/watch?v=mSqQkOUZaac

   2TON-Krenohu-Gurur duy
   https://www.youtube.com/watch?v=KY9SndKIgVo

   Nora-Ne te dy-İkimiz
   https://www.youtube.com/watch?v=lbCgdfRQEiU

   Ronela Hajati-Malagata
   https://www.youtube.com/watch?v=hL_JPB0_-E0

   Sil
 11. hadi bak çok çok başarılar taam mııı sona yazcam sanaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oy can düşünceliğin için teşekkür ediyorum güzel bir moral kaynağı oluyor duaların :)Hayırlısı işte :)

   Sil
  2. annatsanaaa neler olduuuuu :)

   Sil
  3. Deepcaan nasılsın iyi misin.Neler izledin ne yapıyorsun.Havalar nasıl üşütmedin yine dimi kendine iyi bakıp sözünü tutuyorsun dimi. :) Yemekte ne vardı.Salı bitiyor inşallah sınavlar.Boşver beni biraz kırgınım aslında kendime.Seni görmek istemiyorum yıkıl karşımdan dedim kendime :) Anlatıpta canını sıkmak istemiyorum sadece ama iyi değilim işte yalan söyleyemem.
   Sen anlat işte bir de Galatasaraylılık takım yazına arap kaldım bugün ya dur bir kaç defa okuyup anlıyayım onu :)
   Duyarlılığın düşünceliğin için teşekkür ediyorum güzel insan

   Sil
  4. ay bugün iyice bahar geldi. hava ısındı. ben de valla bak dedim ki gündüz, oh jysra'nın havaları başlıyooo :) akşam ızgara köfte yaptım, domates ve biber de kızarttım :) bi yorumda yanıtlamıştım sana, bak şimdi, kardeş payı 30 bölümü bitirdim, serçe sarayı az önce beşinci bölüm izledim, kadir bıçaklandı, ağladım valla ki, kardeş payı 31. bölüm başladı şimdi, onu da bu akşama almışlar. yarın akşam medcezir var. kara ekmeke de başlıycam. 10 bölüm olmuş :) sınavların salı evet biliyom da bu haftaki 2 sınav demek ki hoş gitmedi hımmm boşver ki yaaa üzme canını dert etme olur ki öyle yaa :) hımmm sınavlardan mııı. kendine kızma olur öyle ama sen yine de anlat ama canın isterse ama üzülmezseen :)

   Sil
  5. Bak sınav çıkışı rüzgar esiyordu öğleden sonra gün batımı yaklaşıyordu her sene böyle yaz esintisi hissedince tamam ölü ruhumdan kurtulabilirim derim bugün umrumda olmadı pek kolay kolay kurtulamayacağım kıştan galiba :)
   Of ızgara köfte mi :) Yapma be kahvaltıyı bile kararınca yiğiyorum ya akşam yemeği yemedim mesela ama afiyet olsun oh bende yemiş kadar oldum sağol yani hihi :)
   Yorum mu hangi başlıktaki yorum ben gmailden bakmıyorum çünkü :)
   Serçe ya dimi bak afalladığımdan onu bile unuttum ne vardı bugün diye aklıma geldi sonra ama kardeş payı başlamıştı serçeden sonra ah bak şimdi kardeş payını her hafta bekleyeceksin dimi :)
   Kadir yazık Kadire yine Serçe yüzünden mi.
   Biyoloji güzeldi yarın sonuçları bekliyorum.Anatomi girmek dair istemedim çünkü öğretmenimi şu güne kadar hiç bir öğretmenimi sevmediğim kadar seviyorum ve onun karşısında utanmak istemedim çünkü birkaç sınav içinde anatomide anca kitabı yarıladım yarıdan fazla olmadı yetişmedi.
   Evdekilerin inadı tuttu ama gideceksin şansını dene filan diye sırf onları kırmamak için.Kadın geçen seferden geçirmek istedi hayır dedim çünkü inanılmaz bir bağ hissettim bana kardeşi gibi bakıyor gözlerindeki duyarlılıktan anlıyorum.Demiştim ya bana bukadar çabuk teslim olma diyen benim destekçim olan bir öğretmen resmen idolum o.Kendi öğrencilik yıllarını görüyor belki bende ama ayrıcalık yapıp ruhuma göre davranıyor bana herkese sert kararlı olduğu gibi değil hep beni kırmaktan korkarmış gibi ruhumu hissediyor sanki.Ben bu sevginin karşılığını dersimi çalışarak vericem dedim ama bunun mayısta sınavları var hazirandada ozaman girerim dedim şuan hazır değildim.
   Ve yine gözlerime bakıp yüzüme eğilip sana yardım etmek istiyorum dedi ama ezildim iyilik sever kalbi karşısında soruların cevabını üstü kapalı anlattı.
   Benim sadece gözlerim doldu sadece bu şekilde olmaz dedim hocam oda gözlerini kapatıp tamam sen nasıl isterse üzülme dedi yine.
   Sinirlerim çekilmiş gibi hissettim ozaman.Güvenini kaybetmekten okadar korktum ki ama işte sadece vefa duyarlılık hissettim kıyamamazlık vardı davranışlarında biraz rahatladım ama böyle olmamalıydı bunca şeye karşılık.
   Bir de annem babam için girdiğim yetmezmiş gibi babam buz dağı kesildi baba girmek istemiyorum dediğim için.
   Bu işte bitirdi beni dememe rağmen girdim evdekilerin sözü benim için önemli onlar mutlu olsun diye yapıyorum herşeyi ama olmuyor.
   Babamla konuşamıyorum gözlerim doluyor bana vurdum duymaz gözüküyor böyle olaylarda umrumda değil ne yaptığın ben kendi fikrimi söyleyince.Hani onun dediğini yaptığında kızıyım yapmadığımda değilim sanki bu beni üzüyor be deep.
   Böyle durumlarda kendimi ifade etmekte zorlanıyorum gittikçe yani nerde hata yapıyorum bilmiyorum bilsem.
   Bu yüzden kendime kızgınım ben diye birşey olmamalı ki ya. :s

   Sil
 12. bi deeee aamaaaa son yazıma bak amaaaaa :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mavi şirinlerdensin sen biliyorsun dimi :)))

   Sil
 13. tabii ki de kurtulcan ki yaaa sıcak gevşetir senii yakındaa. tamam bak zaten ben de düşünüyodum yorumuna yanıt verince sölücem bundan sona hangi yazıya yaptığını ki.seyredersin sen de sona nolcak ki yaa. öğretmenle kötü bişi olmamış ki. iyi insanmış öğretmenin de senin gibi. ikiniz de şanslısınız. nasıl olsa çalışırsın yaza tamam işte ona endişelenme.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim şanslı olduğum kesinde o galiba benim gibi belayı aldı başına :)
   Yaaaz inan ki tek umudum yaazzz yan gelip yatacağım birşey yapmayacağım sadece yazıp okuyacağım kendi özüme dönmeyi çabalayacağım dağlara tırmanıp 3 ay şehire inmek istemiyorum :)
   Olur mu öyle şey ya her yanıtı gelip haberdar mı edcen geliyorum ben zaten her yazına bu sınavlar yüzünden kaçırıyorum gözden :)
   Sen öyle vakit harcama bununla kafana takıp yüsraya haberdar edecem hepsini ooo sen keyfinden gel işte istediğinde tamam mı.
   Ya bak zaten anlattıklarımla gerdim seni özürler ola emi çudutu valla yalan söyleyemem bak sende saklama demiştin ya o yüzden. :)
   Bir insanın sevgisini kazanıpta güvenini kaybetmek yıkar beni o yüzden üzüldüm mesela bak örnek olarak ben senin güvenini kaybetsem böyle yıkılırım üzülür kendimden soğurum şimdiki gibi çünkü bak kalben anlayan insanlar oluyor seni ve bunlar çok nadir böyle insanlar bulmak zor kaybetmek çok kolay.
   İşte bütün derslerim bir yana Anatomi bir yana oldu artık başka ders düşünmeyeceğim onun güvenini kaybedemem bir de bölümüm bana büyük geliyor işte zar zor ilerliyorum ne yapalım ya sabır :)

   Sil
 14. anladım baksana babana desene, bana güven desene, sana uygun gelmese de düşüncelerime güven desene yaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dedim ki.Bak diğer seferlerde anneme derdim babam niye bana güvenmiyor diye babamda annene değil bana konuş derdi.Bilmiyor ki işte gözlerim doluyor karşısında o yüzden sesim titriyor demek istediklerimi diyemiyorum.
   Bu sefer sana güveniyorum dedi arkandayım ama yanlış yapıyorsun niye sınava girmeyeceksin diye.
   Bende benim bir sebebim olamaz mı dedim kendime göre bir sebep yanlış yapmış olsamda insanım yanlışlarımdan öğrenmek tecrübe kazanmak istiyorum dedim konuşmamız yarım kaldı sonra işte devamı gelmedi.Anlar beni inşallah.

   Sil
 15. hadi bak bikaç gün içinde düzelcek tamam mı evinde de her şey. sen keyifli olursan olurum ben keyifli. gerilmiyom kiiii :))) ama annatcan tamam mı bak önümüzdeki günlerde deeee :) benden kaçmaaaz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilerim iyi olur Heleneyede dedim bak bugün sınavdan önce bir ara Helenin maillerini okudum senin gibi umut dolu konuşur oda yak yık mutlu ol yeter ki der o :)
   Sen iyi olursan sevdiğin herkeste mutlu olur :)
   Hadi yaşlanınca iyi olacam ben dünyanın derdi bitecek diyorum bende.
   Ay küçücük bir dükkanım olacak benim ya dünyalar benim olacak :)
   Meslek filan ne yaa bak dedim zaten burayı okuyup bitircim ve bırakıcam bu sadece bir hayat mücadelesi için böyle devam ediyor.
   Ya ama bak bir borcun yok ki benim tasamı çekmeye o yüzden.
   Yok bak sen iyi ol ozaman ben birşeyelere iyi hissetmeyince ay deepte üzülür diye katlanmayacak büyümeyecek derim yaa öyle bende iyi olmaya çalışıyorum bak durmadan gülüyorum iyi kötü ne varsa dalgaya vuruyorum çünkü ciddiye alınmassın zaten aksi takdirde.Canıma takettiğindede ağladığımda gülmekten yaş geldi derim nasıl :d
   Ay bitsin yazları anlatayım ben sana hep :)
   Biliyon mu Melek Merve var ya iki kız kardeş evleniyor bu yaz ya onlar evlenmeden bir bulmak istiyorum ikisini sarılmam istiyorum yazın bqya göbek atarım artık :)
   Üzülme neoluurrr sen tamam mı anlaştık mı iyi pazarcıyım dimi :)

   Sil
  2. Ama bak biyoloji güzel sonuçlandı barajı geçtim hihihi yarışmalarda ki gibi :) Pratik filan gitti yani bakalım öğretmende ne olcak Pazartesi :)

   Sil
 16. ne dükkanın olcak yaa sölesenee :) yazın göbek tamam :) tamam üzülmüyom pazarcı :) biyoloji haber geldi ha şimdi bugün oh oh güzel haber :) haftasonu ders çalışcan yine o zaman de mii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilmem olsun birşiyler yeter ki güzel koksun kokular fotoğraflar gibi anı arşivleyicidir çünkü :) Mesela geriye dönüp baktığımda o koku bana o dükkanı hatırlatsın.Mesela güzel kokulu kalemler silgiler koksun kitap koksun matbaalarda olur filan ya,pasta kurabiye filan koksun işte bunlar en ünlü parfümlerin kokularını esip geçer be.İşte o yüzden arnavut edebiyatı istemiştim bölümü ama olsun belki büyüsü bozulmasın diye kısmet olmadı işte şu biyolojinin hayrını biraz bir görüyim valla umrumda mı dünya sor bana sonra hihihi :)Valla burada ilk kitapçı mı olurdum kırtasiyeci mi olurdu kafe filan şeklinde çok eğlenceli :) Kızımı filan büyütücem ben orda :)Takmışım bir kız olayına hayır olsun :)
   Haftasonu ders evet biyoda kimyada son ödevlere bakçam kimyadan türk öğretmenimle yine göksel çalcak radyoda valla aynı.Bugün çok soğuk hava burda dün yazlıktı çevrede küstü bana ha :)

   Sil
  2. koku kalem silgi pasta çiçek tamam. ya bak pasta yaparsın mesela çiçekler de olur kitaplar da müzik de dinler insanlar mesela gjata opus trix filan puding yerler. tamam kızın da pasta yapar. sen yarım gün de bi okulda biyoloji dersi verirsin. akşamları da şiir öykü yazarsın işte oh tamam senaryo :) soğuk mu hadi hadi yaza az kaldı. yaz akşamları yine video çekersin yaa :)

   Sil
  3. Biyoloji gidip intihar etsin köprüden atılsın helvasını ben bayıla bayıla yerim valla gözü arkada kalmasın :) Üstünede su değil hoşaf içerim :)
   Diğer söylediklerin ise rüya gibi ama hayalden ibaret benim söyledilerimde senin dediklerinde:)
   Elvana dışında Alban Skenderajda var genç sanatçılardan hatta bence bu daha iyi hangi şarkısına istersen bak hepsi güzel.Zaten Başkana yazcam bunları yorumda bakarsın istediğine sende çudutu :)
   Güneş çıktı şuan yaaa sabah karla karışık yağmur olduğuna kim inanır :)

   Sil
  4. bak dünkü yazımda altin zen var liseli o biyolojiyi seviyomuş okudun muu :) alban dinliyom elvana alıştım :)

   Sil
  5. Hıhı bende severdim yeşil meşil yazayım dedim kıza cevap filan ama içini karartırım diye bişicikler demedim :d
   Fotoşoplu bu biyoloji hiçte güzel değil bu fotoşop işiyle çok komik birşiy anlatacağım dur :)

   Sil
  6. Bak şimdi Kimya bölümünde pratik tutmayı bekliyordum işte bölümün kordidorunda bir periodik sistem var böyle çerçevelemişler filan resim gibi böö :))
   Ben ona ne hikmetse baka kaldım.İşte o resmi ekran fotosu yapmışlar bilgisayardan sonra resim haline basmışlar .İşte ekranın sonunda bilgisayarda Start şeridi filan var ya hangi programları açmışsın filan gösteriyor.Ay bir anlatamadım
   İşte o kısımda periodik sistemi dışında birde Fotoşopu açmışlar gösteriyor bende ortaya espiri attım bakkıın bu Kİmya göründüğü gibi değil fotoşoplamışlar bunu dedim bakın kanıtım var dedim birde utanmazlar çerçevelemilşler bu fotoyu :))

   Sil
 17. baba maili yazımda ben de sama yazıyoduuum. yaz saati güzel alıç ağacı da ama alış hüzünlü yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay yok Cumartesi yok ders ilk sömestr Biyostatistik olurdu hoca arnavutluktan gelirdi kafası estiğinde gelirdi hafta sonları hihi :) Artık Biyostatistik yok bitti yani :)Cumartesi olmuyor yani bu günde gitmedim zaten yattım uyudum zaten 10 öğrenci varmış birtek derste işte Kreatife yazıp bir saat sonra uyanıcam dedim 7de ama uyanıp yine uyudum ihihihi azcık dalgaya vurmak iyidir :d
   Pazarteside galiba ülkenin bir tatil günü filan mı var öyle birşey sanırım Pazarteside yok galiba okullar kardeşlerim öyle dedide :d
   Anladım ama hüzünlü mü dur bakalım kime aklım uyacak izlemeye :)

   Sil
  2. ay dur cumartesileri göksel vardı yaaaa :) oh oh iyi yapmışsın uykuya bayılırım ben tembelliğe de bayılırım yaaa :)oh oh tatil pazartesi ha oh oh :) yaz saati ve alıç bakarsın olmazsa başka sölerim. yazacaklrımdan sölerim ki :)

   Sil
  3. bi deee, sen bana yazıyon burda da yazıyon ya, biçok yazcam ben sana hepsini buraya yazayım bari karışmasın sen blogumda aramaaa işteee :)

   Sil
  4. Haa Göksel Allah seni Kimyayı dimi Kimya sınavı bitti anorganik filan için çalışmaya gidiyordum sınav iyi geçti sonuçları bekliyom şimdi o iyiyse organik için başlayacağım kısmetse yine Göksel dinlerim :) Zaten bazı yerlerde durum güncellemem "Havada umut ruhum firar" -yazdım hihi :)
   Dedim zaten yazın tembellik yapcam evdekilere bana görev vermeyin dedim blog kitap film bir de bir hikaye var kafamda onu kendimce yazcam işte kısmet :) Başkada birşiy yapmıcam ot gibi olcam gereksiz :d
   Karışmam ki sen istersen yaz ki olsun sen nasıl istersen ben sana dert gibi yüklemek istemem bunu yani görevlendiriyormuşum gibi ama istediğin gibi yap işte daha iyisini bilirsin ki :)))

   Sil
 18. hihi kardeşin daha rahat olcak ha. sen evlenirsen baban da gelir seninle artık. kara ekmek izlicem başlıcam. oh bak 3 gün rahatsın ha. film kitap ananene de gidersin amaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kız kardeşim zaten daha ağır başlı inatçı ben beyaz dersem o kara der benim tersim ya boyun eğmez filan aman aman konuşmak zor onunla hayır baba öyle değil böyle der :d
   Bir de babamın uçak inadı var ömrümce binmem diyor ama sen bir yere gidersen ilk defa binerim diyor.
   Zaten küçükken asansöre yanlışlıkla tek başına binmişim bir defa 2-3 yaşında filanmışım babam 6.kattan asansörden önce bodrum katına inmiş bir mağazadaymışız öyle :)

   Sil
  2. http://i.hizliresim.com/07Omn8.jpg

   Ya bak gördün mü bilmiyom ama anneannemin doğum günüydü yazmıştım işte bak bakalım hediyemi sevcen mi :)

   Sil
 19. oh yaz gelsin hadiiii ot oool ay parçasıııı :) hikaye haaaa oleeey :) ya şey noldu baban zorla gönderdi ya sınava ona mayısta gircen de mi hani öğretmenin de seni düşünüyodu yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçsem ölürdüm zaten haksızlığa gelemem ki tamam dünyayı kurtarmayacağım ama ben geçseydim başka öğrencilere haksızlık olurdu hani öğretmenin düşünceliğine karşın benimde onu düşünmem gerek senin dediğin gibi o kitabı yemem gerek :) Bu şekilde geçmek olmaz hocam dedim oda işte gözlerini kapatıp tamam seni yormiycam demişti.
   Bir de kadının ismi çok güzek Şkurta türkçesi Şubat çok güzel değil mi ablam gibi algıladım yaa :))

   Sil
 20. ayyyy çok güzeeel tabiii kurabiyeeeee ne güzeeeel. ay bunu da bi yazıma koyarım tamam. heey biliyon de miii sen drama helene kreatif alık balık. cookie girls adını taktım.çete yani. kurabiye kızlar. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şirin seni biliyom ki kaçmaz benden :)
   Sen nesin bakiyim kurabiye bulucusu sen icad ettin kurabiyeyi dimi dimi :)

   Sil
 21. heeey teneke çıkmazlı asiye'yi çok sevdim yaaaa :) o da ay parçası yaaa senin gibiii :) taylan'ı da çok sevdiim :) ama üçüncü bölümden sonra her bölümde ağladım yaaaa. bugün başladım şimdi altıncı bölümdeyim. çok heyecanlııııı offfff :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asiyeyi herkes sert ve kötü algılıyor ya :) İşte ama ben anlıyorum onu çocuğu için girdi böyle bir çıkmaza sonra kız kardeşi için sürdürdü aşık oldu filan Taylana kız kardeşide aşık oldu sonra .Gördü sonra Çetinin çabalarını çekilmesi gerektiği yerde bildi yaman kız bak.Eski sevgilisi anladı bunun paralı bir yere düştüğünü başına bela oldu şimdi çok karışık ama karışık olunca daha heycanlı :))

   Sil
 22. ayyy ben sana yazarken sen de bana yorum yapmışsın yaaaa :) ama izlemekten gözlerim şişti bi de ağlamaktan yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ağlama çudutu dizi işte hem Özlem Yılmaz Unutulmazdada hep ağlamaklıydı ya dediğin gibi benim gibi doğasında var bu kızın ağlamak hihihi ama kıyamam Selenli Asiyeme :))
   Ben bugün Doktorları izliyordum ya her yaz veriyorlar bu diziyi herkes bıkmış durumda doktorlardan ama ben bayılıyordum bu diziye vaktinde bugün öyle esti kafama izlemek hatta ingilizce dersimde orta okulda projesini filan hazırlamıştım dizinin greys anatomy diye amerikan bir diziden esinlenme türkçesi.
   Ordada Ela Levent ikilisi çok komik çok aşık Hasanda çok komik ameliyata girip niyet ediyor bu ameliyattan başarılı çıkayım horoz kesicem diyor sonra başarısız olup morg bekçisi diyorlar buna acıdım :)))
   Bak bir de Kara ekmeği izlemeye başlamışsı işte çünkü içine dert olmuştu biliyorum yüsraya izleyecem dediğim için bak sende bendensin bir de sıkılma dersin bana ben illede izleyeceğim dedimde :) İyi izlemeler hocam dizini sevmene çok sevindiim :))

   Sil
 23. bi de bak fotolara hep kendi arabalarımı koyuyom kiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendi arabaların dimi senin gibi pekte ciciş onlar ya koleksiyon gibi çok hoş bunları böyle bir yere diz hepsini üstünü böyle fanus gibi camlı mamlı birşeylerle ört ay ne güzel gözükürler müze gibi tarihi bir şey gibi :) Ben bir yerde gördüm bak böyle oyuncak vosvos mavişti bak hemen sen geldin aklıma :) Ya ya sende çocukluğuna önem veriyon işte nasılda biliyom :)

   Sil
 24. ay altıncı bölüm şimdi bitti. bölümler ne kadar uzun yaa. bu bölümde ağlamadım ama gözlerim yine hep ıslaktı. hep bişeyler oluyo yaaa. hadi asiye mutlu olsun yaaa. şimdi yemek yapcam, mantar yemeği , yerken yedinci bölümü izlicem. pişirirken de senin şarkıları dilerim. büssürü şarkı oldu yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazık gözlerine ama ya izlersin ki yorulma okadar :)
   Evet hep birşiyler oluyor ve heycanlı Asiye Çetinle mutlu olsun oda saf garibim :) Mantar yemeği anladım çok ellerine sağlık çudutu afiyette olsun diziyi izlemekten aç kaldın dimi .Şarkılardan istediğini dinle ya ben sevdiğim bütün şarkıları yazdım istersen albanı istersen elvanayı dinle benim favorim elita bir de trix listesi sen kim eğlenceli geliyorsa dinle ki hepsi çok ki ben alternatif şansı olsun diye yazdım hepsini :)

   Sil
 25. asiye çetin
  taylan mine mi olcak acaba off :) xxl ile başladım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asiye Çetin olsun ama Mine Taylan olmasın Mine öyle masum ama yok sevmedim onun eski sevgilisi iyiydi Minenin yani ne diye yanaştı Taylana tamam Ali yani Minenin sevdiği biraz deli kanlı böyle hemen tepkili taş fırın filan ama Mineyi seviyordu.Böyle bir öfke anında Mineye tokat attı diye ayrıldı Aliden yani tamam yaptığı doğru değildi Alinin ama ilk zorlukta ayrılmıştı Mine hemen Taylana birşiyler hissetmişti Taylan cici filan diye maşallah Mineninde ne değişken duyguları varmış canım olmasın Taylanla filan Taylanın eşi sakinleşsin eşi iyi olsun yuvası dağılmasın :)
   Mine Aliye dönsün dengi dengine :)
   Asiyem mutlu olsun evet bencede :)

   Xxl anladım Solisti Elita Ziberi :)
   Elita 5 grubunun solistinin kızı :)
   Xxl de piyano çalan Besnik Karai annemin amca oğlu :d
   İşte çok yeni grup :)

   Sil
  2. dokuzuncu bölümü bitirdim şimdi. bölüm boyunca asiye'ye ağladım yaaa. ufff ya çok sevdim asiye'yi ben :)

   Sil
  3. Ayyy resmen diziyi bir gecede izledin geçmiş bölümlerini zaten şimdiye kadar 12 bölüm var sadece galiba bendende sıkı takipçi oldun ama :))Asiye sevilmez mi yaa can o can birtane :)

   Sil
  4. Bende Yaz Saatini izleycem şimdi ona oturdum bakayım bir :))

   Sil
 26. 10. bölümde de ağladım ama yaaa. herkes asiyeye yamuk yapıyor :) 11'e geçtim. jelibom ve draje çikolata aldım oh keyifle ağlayım :) iki günde 12 bölüm bitircem. bi bölüm 2 saat. yani 48 saatte 24 saat kara ekmek izlemiş olcam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep farkını konuşturdun işte yine ya :)
   Afiyet olsun iyi izlemeler deepcan :)

   Sil
 27. eee bugün de tatil hadiii oooo hava deniz :)
  hava ısınmaya başladı mıııı.
  eh 12 bölüm asiyeye ağladım ya.
  o ağlayınca ben de ağladım yaaa.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://i.hizliresim.com/1Y99OY.jpg
   Yorumunu gördüğüm an bunu çektim :)
   Umutlarıma bahar geldi işte nihayet :)
   Melanda,Ardiana var ya onlarla görüştüm Vardar kenarında böyle çekirdek yedik Sufle filan yürüdük huzurlu bir gündü ya :)
   Yarın okul işte haftaya vizeler kül kedisine dönme vakti yani :)

   Sil
  2. ayy gün batarken çekmişsin he. nerde yediniz çekirdek ve sufle yaa. oleeey bahar geldi evet sen seviyon :) evet o arkadaların kül kedisi eveeet ah ah :)

   Sil
  3. Önce şehri dolaştık sadece yürüdük işte sonra bir mekana oturup sufle yedik işte ondan sonra Vardara gittik işte ilk bahar için gençler araba lastiği boyayıp içine çiçek ekmişler nehiri süslemişler çocukların düşmemesi adınada ayrı bir önlem olmuş onlara baktık nehir kenarı yürüyüp orda çekirdek satanlardan çekirkek aldık bir banka oturup yedik işte :)Liseye baktık uzaktan uzaktan öyle gözüküyor nehirden :) Benim orda umut ağacım var nehrin yanıbaşında ilk baharda ilk o çiçek açar ben her yıl dallarından bir kaç çiçek koparır defterimin arasında folyoyla sarırım kokusu hiç kaybolmaz bugünde resmini çekip bir iki dal kopardım valla öyle ya :)

   Sil
  4. bak bugün senin gezdiğini hissetmiştim ben genelde havalar ısınıyı bi de tatil bugün geziyodur demiştim işte :) yürüyüş sufle araba lastiği çiçek nehir çekirdek ne güzelmiş. lise. umut ağacının fotosunu çeksene sonaaa benim için ayyy o resimler folyo foto istiyooom :)

   Sil
  5. http://i.hizliresim.com/0qjj3L.jpg
   http://i.hizliresim.com/Pq4429.jpg
   http://i.hizliresim.com/Nq667L.jpg

   Biri işte o ağaç göreceksin orda ondan başka hiçbiri çiçek açmamış.
   Diğerinde ben çiçek topluyom.
   Üçüncüsü başka bir günden benim bebeklik elbiselerim.Anneannemin doğum gününden.Hani hediyesinden duygulanır demiştim ya.
   Bak bacaksıza diye dönüp kızdı bana duygusallık nedir görürsün dedi sen.
   Bir gözlerimi kapadı açtığımda karşıma bir valiz dolusu eşya yığdı meğersem bütün bebeklik çocukluk elbiselerimi giysilerimi saklıyormuş.İşte sen benim küçücük kızımsın dedi çok kötü oldum.O elbiselerden bir kare işte onada bak dedim :)

   Sil
 28. ağaç ne güzel senin foto da en son foto ise çok duygulandırıcı ki yaa :) ay bak işte sen anneannene çekmişsin ondan almışsın bu duygusallığı bi deee çiçek folyo fotosu da istiyom sonaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://arssuuu.blogspot.com/2014/06/hatra-mimi.html?m=0

   Hatıra mimi vardı ya orada böyle yeşil çerçeveli bir foto var 6.foto galiba orada çiçekleri şeffaf folyoyla sardığım gözüküyor bir de yapraklar var bak orada.Sonbahar yaprakları evde her yerde her dolabımdan çıkar çiçeklere çok kıyamam :)

   Sil
  2. gördüm hatırladım da. ama bak diyom ki sona uygun olunca bi çekersin çiçek yaprak folyo ya da o resimden ayır mesela. bi yazıma foto yaparım yaaaa ama olabiliyosaaa işteee :)

   Sil
  3. Hıı anladım tamam ondan dedin yarın okuldan dönünce bakarım şimdi bakardım hatta ama hepsi uyuyor böyle kafiyeli foto olmazdı gürültü eder bulamazdım yangından mal kaçırırmış gibi :)Doğru dürüst fotosunu çekerim :)

   Sil
  4. http://i.hizliresim.com/pgqE4z.jpg

   Sil
  5. deep bunu çok beğendii :)

   Sil
  6. yüsra buna sevindi :)

   Sil
 29. film seçkisi 3 te yanıtladım ki :)

  bak buraya da yapıştırıyom.
  evet ya sakin sessizler ama ne kadar duyarlılar ya. ben kara ekmekte ağladım sen de demek ki alıç ağacında ağladın ama çok duygusaldı ama çok güzel film değil miydi yaa sanat eseri valla onlar da ne kadar masumdular değil mi yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi hıçkırarak uyku tuttu.
   Hadi film diyeceğim ama tamda film olduğu için daha fazla ağladım valla.
   Gerçek olsada arızaya bağlardım da neyse.Bak böyle aşklar yok dünyada hani ben öldürseler inanmam yok kardeşim o yüzden ağladım keşke bukadar duyarlı örnekler gerçekten olsa umut olurdu yaşamaya okadar güzel bir yer olurdu ki dünya.Sevgisizlikten konik derecede hastayız.Ay bak işte biraz bu yüzden korkarım dünyadan nasıl bir hayat bekliyor diye ya daha başında gibi çünkü yarın hiç olmasın :/

   Sil
 30. bak ama cennetin çocuklarını sakın kaçırmaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabikide kaçırmam biraz sonra izliycem :)

   Sil
 31. ay bak "evrimsel çevrimsel" yazımda demişsin ya gelecek kötü olur metal filan ama bak mesela 1 000 yıl sona dünya nasıl olcak acaba merak ederim ki ben yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benden söylemesi dünya mı sana sen mi dünyaya biriniz birşiy yaptı büyü yaptınız birbirinize o ne yaşam aşkı be :))
   Tamam tamam ben nekadar yaşıyacaksam deep ona verin ben yolcuyum göcebeyim gelecek melecek korku filmlerdeki zirveye ulaşan müzik gibi aman aman :)

   Sil
 32. Geçti ama... nice mutlu kahkahalı sağlıklı yaşlarınız olsun...

  http://loveandsmile.wordpress.com/

  YanıtlaSil
 33. kara ekmek baştalıyoooor :)))) sona da med cezir izlicem işteeeee bana neee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oh canına deysin :)))

   Sil
  2. sen hadi iyi kaçtın bu hafta ama haftasonu alırım ben raporumu bana neeee erasmus çudutuuuuusuuuu :)

   Sil
  3. Bende diziye dalmıştır dedim ya kaç kolun gözün var senin,herşeye yetişiyon böyle güzel güzel :)
   Ya ama ne kadar hoş görülüsün, hep okuyon ki beni,diğer bir deyişle katlanıyorsun ,bir rahat et benden ya ne kaçması çudutu (kızma hihi :))
   Erasmusu kafama takmamaya çalıştıkça hevesim kırılırım diye ürküyorum valla hayırlısı Allahtan :) İyi izlemeler tekrar deepcan :)

   Sil
  4. gece kara ekmekten sonra medcezir izledim. rahat etmicem işteee :) bak erasmus bu sene olmazsa seneye olur endişe etme taam mı gidersin valla :) yarın akşam haftalık rapor vercen de bak sana dicem yaa. yine okul mahalle filan ya foto göndersene yine yaa, yazılarıma koyayım, bahar yaz, biliyon işteee, hayatın içinden. senin fotolar öyle hoş ki :) resimli rapor da işteee :)

   Sil
  5. Medcezir nasıl gidiyor ya Mira hastaydı ya neler oluyor, en son bir karavana binip terk etmişlerdi herşeyi onu hatırlıyom :) Erasmus of ya bak hayırlısı neyse o olsun ama dimi :)
   Allahım ya Rabbim bu sende ki nasıl hissiyat !Vallada billa bugün bir sürü foto çektim ve sonra yorumunu gördüm. Böyle geniş bir gülümseme yayıldı yüzüme Allahım ya :)
   Bak mesela günün en güzel ikinci fotosu bu sondaki.Birincisi ise çok sürfriz ama Derin Mavinin özetinin yazısı gelince göstericem onu.Bu işte Matka kanyonu yorumda bahsetmiştim ya , Üsküp yolundan bugün dönüşte çektim uğradık geçerken babamla, kız kardeşimle :)
   Yarında bir sürü foto gönderirim ki ,yaza giyindim artık ben ya çok huzurlu oluyor yazlar inşallah seversin :)
   http://i.hizliresim.com/1yv29A.jpg

   Sil
  6. Seç beğen istediğini :)

   http://i.hizliresim.com/4gradq.jpg
   http://i.hizliresim.com/pgznqJ.jpg
   http://i.hizliresim.com/pgzn4J.jpg
   http://i.hizliresim.com/og3Vz7.jpg
   http://hizliresim.com/62PNZk
   http://i.hizliresim.com/ZDk3D0.jpg
   http://i.hizliresim.com/LaADE1.jpg
   http://i.hizliresim.com/LaAD1G.jpg
   http://i.hizliresim.com/LaAD3j.jpg
   http://i.hizliresim.com/LaADZj.jpg
   http://i.hizliresim.com/j5368m.jpg
   http://i.hizliresim.com/vE5PJz.jpg
   http://i.hizliresim.com/NqADOa.jpg
   http://i.hizliresim.com/n7MllM.jpg
   http://i.hizliresim.com/PqkD1d.jpg
   http://i.hizliresim.com/n7MlNB.jpg
   http://i.hizliresim.com/rQM1pV.jpg
   http://i.hizliresim.com/rQM1v1.jpg
   http://i.hizliresim.com/g586Db.jpg
   http://i.hizliresim.com/OqADb3.jpg
   http://i.hizliresim.com/a53YQd.jpg
   http://i.hizliresim.com/Xvk6ro.jpg

   Sil
 34. Ooo bayıldım fotoya :) ay ben de röntgenci gibi oldum yaa hihihi.
  Off ruya gibi bir fotoğraf .
  ay hep konusun boyle siz yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyy can hoşgeldin ama içinden geleni yap ya .sana birşey diyen mi var :) Hem yorumlar gmaile düşüyor dimi, sonradan öğrendim işte bunu ondan :) Hatta işte istediğinde katıl bize, zaten hayırsızım ben yazı yazdığım yok :)
   Ayy ama sevdin mi gerçekten, ne sevindim ya bak yanımızdaki masada olanlarda misafirlerdi Türkiyedendiler, onlarda çok sevmişti bak çok güzel şeyler diyorlardı bu fotoyu çekerken huzurlu bir yer işte valla :)

   Sil
 35. anneler gününü de annatcan ama bi de ne yaptın yine acaba :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün burada anneler günü değil ki çudutu :)
   Hep dünya kadınlar gününde kutlanır :) Ama sen annişkonu unutmadın dimi ama bak kızarım yoksa ara bakiym :)

   Sil
  2. ayyyyy doğru doğru unuttum yaaaaa offff haklısın sölemiştin off yaaa :) unutmadıım. çiçek gönderdiiiiim işteeeee. bi de başka hediyeler gönderdim kargoylaaa :)

   Sil
  3. dün gönderdiğin matka fotosu çok çok iyidi. biliyon di mi en sevdiğim tür yerlerdendi işteee. hani benim film var ya. kim ki duk. mevsimler. işte o filmdeki yerler gibiydii yaaa. huzurlu işte. zen bahçesi japon bahçesi gibiii :) o fotoyu bloga koycam da başka şey de yapabilirim. tam benlik yaaa.

   Sil
  4. bugünkü fotolar daaa çok güzeeel. yine matka da vardı içindeee. :) ay sen artık gmailden izleyebiliyon mu yani yorumları. oh yaaaa rahatlarsın artık. ay ben hep diyom ya kaçırıyosa şimdi yorumları ya da hep girip bütün yazıların yorumlarına bakıyosa çok zaman alır diyeee :)

   Sil
  5. cedmezir de kara ekmek de çok üzücü gidiyoo yaa. bu akşam serçe saray var heey. ya bak ne dicem. dün cumartesi ya ben biliyodum gündüz senin gezdiğini ki. hissediyom ki ben işte ondan biliyodum yaaa :) yaz oleeey. en çok sen seviyon diye sevindim ki yazaaaa :) bi de bak ben yorumlara yanıt verince hemen görüyom ki o anda okuyom. sona diyooom toplu cevap vereyim ben. unutmam hiçbiriniiiii işteeee :)

   Sil
  6. Başka hediyeyi bilmem ama bak o çiçek çok önemli of ne duygulanmıştır çok anlamlı annem benim ana okulundan verdiğim çiçekleri bile saklıyor şu geçen yıl ki doğum günü kutusunda saklıyor çikolata ve notlarla doldurmuştum ya işte hepsi orda bir de çiçek zaman geçtikçe hep daha güzel kokar anneye en çok benzeyen hediye şarap gibi derim anneme ya valla çok güzel düşünmüşsün :)Kutlu olsun anneninde bu güzel günü bütün annelerindee.

   Evet bende çok sevdim Matkayı bir bebek kundaklıkken götürmüş babam bir de dün iş güç anca bende dün ilk defa görüyor gibi oldum zaten ne hatırlıyayım bebeklikten bir de çok derin bak yürüdükçe daha güzel manzaralar çıkıyor önüne mağara gibi taşlar filan çok hoş Derin Kardeşleride çektim orda banane anlattım işte hihihi :) Onunda fotosu var işte söyliyim senlik olduğunu bildim çünkü :) Yağmurda yürüdük orda dün yani öyle ferah çok hoştu :)

   Bugün gönderdiğim fotolara dokunmadım ona göre oynamayı seviyorum ya fotoların üzerine sen doğal halini seviyorsun biliyorum :) Bir ikisi sadece onların orjinal halini silmişim herhal :)

   Evet gmaile bakıyorum şimdi arada eski usulde gidiyom ama aklıma estiği gibi ay yok ne vakit alması ben seviniyorum öyle aa a yorum sayısı artmışsa cevap var diyorum hep :))

   Diziler üzünc ya filmler tak tak bitiyor heycan filan insan arızaya bağlıyor filmde öyle degil ama yönetmen senarist daha vijdanlo olsurlar izleyiciye yazık :))
   Üniversite olmasa oo daha ne kadar güzel olurdu ki utanmasalar kaç ay okul varsa okadar sınav tarihi uygulayacaklar nisan,mayıs,haziran,eylül nefes zor alıyom ya çok vijdansızlar :)

   Biliyom ki her birini okuduğunu ama anlatınca olayı bağlayayım diye hatırlatıyorum aklını karıştırmıyayım diye çudutu senin duyarlılığını bilmez miyim ki :))

   Sil
  7. Haftanın özeti :d
   Dersli mersli pek renkli denilecek bir macera yoktu deepcan :)
   Pazartesi babamla sabahın köründe pasaport işlemi filan uğraştık işte tatile gidebilirsek.Adamcaz ben üzülmeyeyim diye bak Edirne olmazsa ben Türkiyeye istediğin yere gönderirim diyor çok duyarlı dimi Eylülde filan öyle bir durum olur inşallah. :)
   Salı vize sınavı vardı şu biyoloji hocamın başka bir dersinde güzel geçti.
   Çarşamba sıcacıktı hava dayanamayıp laboratuar suyu içtim deney suyuymuş biraz geç çaktım :d
   Perşembe İngilizce dersini sonlandırdık imzalar alındı filan Asiye hocadan :)
   Akşam evdekilerle gezdik geç döndük ,Cumada yorgunluğa yenik düşüp uyuya kaldık ailecek hepimizi uyku tutmuş iş güç okul yalan oldu :)
   Sen bu kız ne zaman ders çalışıyor dersen Anatomi dersine kitap yazıyorum not çıkara çıkara hatta kitabın tamamen okuyup sesimi kaydettim dinleyip okuyorum görsel kemik kas örnekleri ile dolu kafam ama olsun çok sevdiğim abla hocamı görcem 20 mayısta hihihi bu sefer iyi olacak inşallah.İşte sınav tarihleri açıklandı mayıs içinde hazıranada öyle.Sonra çok sevdiğim bir ablam geliyor yanıma bu yaz kısmetse Allahın izniyle kitapları gönderen ablaam bu en renkliii en mutluuu olayım ayyy ama kısaca çok mutluyum şükürler olsun şimdi sen zil takıp oynayacaksın sevinçten biliyom ama ay bak ama sende çok mutluyum desene tam dört dörtlük olsuun :)))

   Sil
  8. tamaaaaaam dört dörtlüüük işteeeee :)

   Sil
  9. Huzurundan hiçbirşey kaybetme asla alçak gönüllü insan :)

   Sil
 36. paskalya böreği yazımda altın zen sana not yazdıııı :)))

  YanıtlaSil
 37. geçmiş doğum günün kutlu olsun o zaman :)

  YanıtlaSil